Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Martwica, zaawansowana próchnica, zapalenie miazgi, złamanie zęba czy też nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, że z reguły w ich wypadku leczenie kanałowe. Choć nazwa ta u większości pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie należy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie nawet największych ubytków bez strachu przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Inicjujący etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, toteż leczenie kanałowe wymaga zaaplikowania bardzo skutecznego środka znieczulającego. Następnie wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zębowy materiałem kompozytowym, ceramiką, cementem szkło-jonomerowym lub metalem szlachetnym.

Wybierz dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się więc wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że zabieg będzie udany są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Umożliwia to lekarzowi wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności dokładne wypełnienie kanału, co spowoduje, że kolejne zabiegi nie są już konieczne.