O co zapytać architekta?

O co zapytać architekta?

Znajdź architekta Kraków na miarę swoich potrzeb! Skieruj się tu

Wzniesienie domu to bez wątpienia najważniejsza inwestycja dla każdego z nas. Należy więc starannie to zaplanować oraz skorzystać wtedy z porad fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty dadzą podejmowane przez nas wysiłki, ma na pewno projekt budynku. Mamy szansę co prawda wybrać gotowy projekt, lecz chcąc zyskać gwarancję, że dom będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, warto skorzystać z usług architekta. Ze względu na to, iż wielu z was nie wie, czym naprawdę się zajmuje, warto napisać na ten temat kilka słów.

O czym pamiętać przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni konkretne oczekiwania, zależy szczególnie od wyników rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta musimy wiedzieć, jakich cech oczekujemy po wznoszonym domu oraz umieć przekazać mu to. Należy również zapoznać się z głównymi ustawami dotyczącymi budownictwa – przez to łatwiej się dogadamy z architektem. Nie trzeba oczywiście się denerwować, ponieważ w razie problemów mamy prawo liczyć na jego pomoc.

Co jest zadaniem architekta?

Najpierw architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów dokument będzie przeanalizowany przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny być w nim zawarte technologie, na jakich będzie oparta nasza inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do zatrudnienia firmy budowlanej i będzie niezbędny podczas odbioru inwestycji. Zawartość tych dokumentów ustalają specjalne przepisy.

Adres firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]