O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

chrzciny kraków

Dla rodziców chrzciny są pierwszą ważną familijną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, w związku z tym dbają o to, żeby wszystko tego dnia było dopracowane. Przygotowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, zwłaszcza jeśli na chrzcie ma pojawić się duża liczba krewnych oraz znajomych. W tym artykule przeczytasz kilka porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrzcin – możesz wybrać oczekiwany podarunek dla swojego dziecka

Niegdyś chrzciny miały miejsce od razu po narodzinach dziecka, niekiedy nawet w tym samym dniu, z uwagi na dużą śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzciny zamieniły się w istotny dzień nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, więc są urządzane zazwyczaj 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na szczegółowe przemyślenie istotnych aspektów tej okoliczności, jak wybór kościoła, w którym będzie udzielony sakrament, a także matki i ojca chrzestnych. Wybierając w parafii termin obrzędu powinno się uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku i noclegu, jeśli będą jechać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach warto umieścić prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest konieczne do określenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się też określić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście przeważnie stawiają na zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości sprawią użyteczne podarki, jak np. ubranka, kocyki dla dziecka czy fotelik do auta.

Lokal na chrzest albo przyjęcie w domu – co wybrać?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny urządzano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców dziecka, zatem nie każdy obecny podczas obrzędu w kościele mógł być gościem odświętnego przyjęcia. Obecnie standardem jest już wspólny obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych młodych rodziców. Sprawdzając propozycje sal, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zapewnią wspaniale ozdobione wnętrza, ale też współpracują z firmą cateringową, która przyrządzi menu współgrające z charakterem imprezy i która zagwarantuje biegłą obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament wyznaczony jest na lato, rekomendujemy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast nudzić się przy stole mogą harcować na dworze, a fotograf albo rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia. Istotny jest również taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do domu czy wynajętego noclegu.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]