Opieka nad grobami

Opieka nad grobami

Opieka nad grobami Kraków - dowiedz się więcej o tej usłudze

Oblicze miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest świadectwem naszego szacunku. Nie zawsze niestety mamy chwilę, by się nimi zaopiekować – nawet, jeśli groby zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie żyjemy. Prawdziwe problemy zaczynają się natomiast, jeśli naszych bliskich pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami z pewnością nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie oznacza to jednak, że groby muszą pozostać zaniedbane – doskonałym wyjściem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje opisywana pomoc?

Zainteresowanie opieką nad grobami – skąd się wzięła?

Na opisywaną pomoc decydują się nie tylko osoby, którym brakuje czasu – wśród klientów specjalizujących się w tym firm nietrudno spotkać również osoby starsze, które na sprzątanie grobów swoich bliskich po prostu nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami często oferują również pochodne usługi, takie jak montaż siedzeń lub doradztwo przy załatwieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia liter.

Ceny opieki nad grobami

Stawki, jakie należy opłacić pracownikom opiekującym się miejscami spoczynku naszych najbliższych są naprawdę zróżnicowane. Zależne są przede wszystkim od rodzaju usług – kiedy zlecamy tylko pojedyncze czyszczenie, wydamy od 30 do 40 zł. Gdy natomiast zależy nam, by firma sprzątała nagrobek regularnie, powinniśmy pogodzić się z wydatkiem około czterystu PLN co dwanaście miesięcy. Warto też dodać, że koszty zależne są również od gabarytów nagrobków, zaś najbardziej kosztowne okazuje się utrzymanie familijnych grobowców.

Adres firmy:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]