Pigmentacja brody – czasowy kamuflaż efektów łysienia

Pigmentacja brody –  czasowy kamuflaż efektów łysienia

Jeżeli interesujesz się mikropigmentacją zarostu, koniecznie skieruj się tu.

Zarost od wieków zestawiany był z męskością, a jego wygląd sporo ujawnia o jego właścicielu. Posiadanie bujnej brody wróciło do łask po licznych dziesięcioleciach wskazywania gładkiej skóry twarzy jako standardu urody u płci męskiej. To powoduje, iż dla sporej grupy mężczyzn brak brody może być powodem silnych kompleksów. Można postarać się je przezwyciężyć między innymi za sprawą zabiegu mikropigmentacji zarostu.

Utrata włosów na brodzie – główne przyczyny

Podobnie jak każda część ciała także skóra twarzy narażona jest na łysienie. Zarost silnie przerzedzony bądź z dostrzegalnymi plackowatymi punktami bez włosków prezentuje się mało estetycznie i może prowadzić do obniżenia samooceny. Przeważnie przerzedzenie brody jest wyłącznie rezultatem cyklu osłabiania się włosów oraz spadku poziomu testosteronu, co jest normalnym efektem upływu lat. Ale spadek poziomu hormonów androgennych nierzadko występuje niespodziewanie również u panów w młodym wieku, co kończy się między innymi łysiejącą skórą twarzy. Intensywna utrata włosów to też często rezultat ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie kosmetyków czy akcesoriów. Na utrzymanie brody w dobrym stanie ogromne oddziaływanie ma żywienie, z tego powodu panowie powinni zadbać o dietę bogatą między innymi w witaminy z grupy B, witaminę D i K2, a także wapń, magnez i cynk. Poczucie stresu również przeszkadza w wyhodowaniu gęstej brody – włosy wypadają same, a nierzadko są mimowolnie wyrywane w stresowych sytuacjach.

Uzupełnianie brody nieorganicznym pigmentem jako alternatywa dla przeszczepu włosów

Prostą metodą na zamaskowanie trudności z zapuszczeniem brody jest jej zupełne zgolenie. Jednakże nie każdy mężczyzna czuje się dobrze bez brody lub chce ją nosić, ponieważ uważa, że to koryguje rysy twarzy i dodaje im charakteru. Można postawić na przeszczep włosów, ale taki zabieg to na ogół wydatek w kwocie około paru tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu za pomocą umieszczenia w najpłytszych warstwach skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” kropeczki z barwnika wyglądają jak lekko odrośnięte włosy, a dostrzeżenie elementów dodanych od rzeczywistego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu skóry twarzy. Pigmentacja zarostu ukrywa powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem całkowitym czy plackowatym, pomaga wizualnie zagęścić rzadką brodę, a także umożliwia retusz linii zarostu. Powinno się aczkolwiek mieć na uwadze, iż efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się zazwyczaj roku.

Adres firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]