Pozycjonowanie – czy warto?

Pozycjonowanie – czy warto?

Więcej informacji o pozycjonowaniu stron www

Pozycjonowanie to wiele działań ,które dążą do poprawienia obecności stron w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Im wyższą pozycję zdobędzie strona w wynikach wyszukiwania, tym więcej odwiedzin na witrynie, co w rezultacie powinno skutkować zwiększeniem dochodów firmy. Drugim plusem tego działania jest budowa rozpoznawalności brandu, produktu lub usługi.

Google klasyfikuje każdą stronę internetową pod kątem około 200 różnych faktorów. Rezultat tej diagnozy przesądza o tym, na którym miejscu strona bądź jej podstrona pojawi się użytkownikowi przeglądarki w SERP na dane słowo kluczowe. Za niezmiernie ważne czynniki rankingowe specjaliści do spraw SEO uważają np. responsywność, linkowanie (zewnętrzne oraz wewnętrzne), jak również jakość contentu.

Wyszukując w przeglądarce Google jakiekolwiek słowo, użytkownik dostaje wykaz stron, których zawartość została uznana za najlepiej pasującą do wpisanego zapytania. Jakie strony wyświetlają się w SERP najwyżej? Na pewno te, których zawartość jest dobrze wypełniona przemyślanymi słowami kluczowymi. a przy tym bardzo rozbudowana. Na pozycje nie bez wpływu jest również prawidłowo zoptymalizowany kod HTML, prędkość wczytywania się witryny (nie tylko w wersji na komputer, lecz i mobile), jak również ilość linków przychodzących do naszej witryny.

Czy opłaca się powierzyć pozycjonowanie sklepu albo strony www podmiotowi zewnętrznemu?

Algorytm Google regularnie jest modyfikowany, zatem warto powierzyć optymalizację oraz pozycjonowanie stron i sklepów internetowych fachowcom. Słusznym wyborem jest agencja SEO, która posiada wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. W takich firmach pracuje wielu specjalistów nie tylko od optymalizacji, ale także tworzenia stron oraz prowadzenia kampanii Google Ads. Pozostawiając pozycjonowanie agencji zewnętrznej zaoszczędzone środki i czas można przeznaczyć na inne działania, które dodatkowo zwiększą dochód firmy.

Prowadzisz biznes? Pozycjonowanie w Google to teraz konieczność!

Pozycjonowanie to przede wszystkim usługa adresowana do zarządców stron www, które służą do prezentacji i sprzedaży produktów bądź usług firmy. Decydując się własny biznes nieroztropnie jest współcześnie nie posiadać strony firmowej lub ją utworzyć, ale nie podjąć się jej pozycjonowania. Biznesowi konkurenci nie śpią w staraniach o pozyskanie kolejnych klientów. Wedle szacunków blisko 97% klientów szuka w internecie informacji o lokalnych usługach, co jasno pokazuje do jak ogromnej grupy klientów można tą metodą dotrzeć. A wyświetlenie się adresu strony lub sklepu w Top3 wyników wyszukiwania w przeglądarce znacząco zwiększa prawdopodobieństwo, że internauta wybierze naszą ofertę.

Adres firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]