Protezy, mosty czy implanty stomatologiczne – co wybrać?

Protezy, mosty czy implanty stomatologiczne – co wybrać?

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i gdy brak nam jednego zęba. Ich głównymi atutami są naturalny wygląd oraz względnie nieskomplikowania pielęgnacja – implant stomatologiczny wraz z koronąwygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich zakładanie jest również mniej przykre dla pacjenta aniżeli zakładanie mostu lub pełnej protezy – nie wymaga szlifowania przyległych zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ten proces i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty stomatologiczne – kolejne kroki terapii

proces wstawienia implantów stomatologicznych zaczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Poza nim ważne jest też stosowne nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie tkanki kostnej i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu stosuje się metody piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To najtrudniejszy etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i doświadczenia. Precyzja konieczna jest również przy umieszczeniu implantu zęba w kości. Gdy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a lęk przed odczuciem bólu

Proces zakładania implantu zęba rodzi u wielu pacjentów przerażenie związane z możliwym przenikliwym bólem doświadczanym podczas zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście lęk ten jest kompletnie bezzasadny. Współczesna implantologia dysponuje niezmiernie wydajnymi środkami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo wrażliwi na odczuwanie bólu mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które zupełnie wyeliminuje możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.