Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta lokalu na komunie, skieruj się na https://tinyurl.com/y3vdxs7k.

Impreza komunijna jest dla pociechy równie ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, gdyż to na ogół pierwsza istotnie wielka zabawa rodzinna, na której dziecko jest świadome, że wszyscy goście skupieni są tylko na nim. Dlatego też rodzice pragną, aby ten dzień utrwalił się na długo w jego pamięci.

Wyprawić imprezę w domu czy znaleźć lokal na komunię?

Jeszcze przed etapem wysyłania zaproszeń na komunię rodzice muszą wybrać czy podejmą gości w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Przyjęcie zaproszonych w domu jest na ogół możliwe wtedy, jeśli aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, ale to już rzadkie przypadki. Przyjęcia komunijne zmieniły się w ostatnich czasach w huczne eventy rodzinne, na które sprasza się niekiedy prawie setkę gości, z tej przyczyny przeważnie urządzane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli chcemy wynająć najładniejszy lokal, radzimy rozpocząć poszukiwania sali, natychmiast jak będzie ustalona data komunii. W sezonie komunijnym dużą trudnością może stać się też zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, zatem powinno się wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu menu na komunie. Istotne jest także to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak następujący później obiad dla rodziny i przyjaciół. Zwyczajem są także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi więc oferować zjawiskowe, zadbane wnętrza. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża grupa, warto zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi zabawami.
Naturalnie, goście obiadu komunijnego przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli zaznaczymy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre typy prezentów, przykładowo drogą biżuterię bądź zabawki militarne.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]