Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Nie każdy śmieć może znaleźć się w zwyczajnym zbiorniku na odpady. Przyczyny tych regulacji bywają różne – niekiedy odpady są zwyczajnie zbyt duże, czasem jest to sprzeczne z funkcjonującymi w naszym kraju przepisami. Co zrobić z takimi problematycznymi śmieciami? Powinniśmy zawieźć je do najbliższego PSZOK-u, to znaczy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi funkcjonować jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miejscowościach możemy niekiedy wybrać jeden z wielu punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest tylko dla tych, którzy mają dużą ilość wolnego czasu oraz własny samochód znaczną ilością niezagospodarowanego czasu oraz swoim samochodem. Reszta odpowiedzialnie uczyni, decydując się na wypożyczenie kontenera na odpady.

Renowacje i sprzątanie strychów – kiedy wypożyczyć kontener na odpady?

Podczas różnorodnego typu prac generowane są nietypowe odpady. Przeważnie są to remonty mieszkań i przebudowa domu – idzie przede wszystkim o spore wolumeny gruzu, a także opakowań po artykułach budowlanych. Wynajęcie kontenera okaże się również znakomitym wyjściem, jeśli urządzamy sprzątanie strychu – wówczas pomieścimy w nim wszystkie nieużywane od wielu lat niedziałające urządzenia, zbutwiałe meble i sprzęty. Roboty budowlane czy sprzątanie strychów staną się znacznie łatwiejsze, jeżeli z okna domu do kontenera będzie prowadzić specjalny zsyp, który umożliwi bezpieczny transport odpady bez potrzeby męczącego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Jak działa usługa sprzątania strychów i piwnic oraz wywozu śmieci?

Sprzątanie strychów, ale też kontenerowy wywóz różnych śmieci, to usługi świadczone między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o wybranej pojemności, który ten przez czas określony w umowie wypełnia odpadami budowlanymi czy też niepotrzebnymi sprzętami. Pojemnik jest w następnej kolejności odbierany z posesji, a jego zawartość transportowana jest do punktu, w którym zostanie legalnie przetworzona zgodnie z obowiązującym prawem.