Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Jeśli potrzebujesz zamówić uszczelnianie okien, zajrzyj tutaj

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna zabezpieczają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też odcinają je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]