Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie każde schorzenia uzębienia możemy wyleczyć zwykłymi technikami. Jeżeli są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się między innymi w razie znacznych ubytków uzębienia, konieczności umieszczenia implantów czy koron, uszkodzeń dziąseł i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu nowotwory bądź narośle. Jakie metody bywają jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, aby zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy chorych po wypadkach konieczne jest czasem odbudowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Dobrze zatem napisać kilka słów na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najważniejsze, leki znieczulające. Dużą wagę ma też nastrój w gabinecie oraz podejście stomatologa do chorych – sporo mówią nam o nim komentarze wcześniejszych klientów, które znajdziemy na przykład w sieci bądź w gronie przyjaciół.