Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Jesteś zainteresowany ofertą wypożyczalni szalunków? Skieruj się na sklep.abcszalunki.pl, żeby uzyskać więcej informacji

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, na ogół wykonane z metalu, desek czy też sklejki laminowanej, szeroko wykorzystywanych w branży budowlanej. Stosuje się je do stawiania, formowania właściwego kształtu, a także podpierania konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Służą one także do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. okien albo drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie stropów, nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów i innych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków ściennych i stropowych

Szalunki, zwane także deskowaniem, dzielimy ze względu na metodę ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, jak również elementy stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Mnóstwo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest bardzo popularny głównie wśród małych przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego to się opłaca?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy oferujące tego typu usługi w Krakowie i innych miejscowościach, dysponują szerokim wachlarzem elementów konstrukcyjnych, jak również proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również doskonale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]