Wywóz i utylizacja starych mebli

Wywóz i utylizacja starych mebli

Zamów wywóz mebli Kraków na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych względów nie potrafimy się pozbyć. Z reguły chowamy je do piwnicy, na poddasze lub do komórki lokatorskiej, by nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Kłopot jednak w tym, że po pewnym czasie również te schowki stają się tak ciasne, iż codzienne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to skłania większość z nas do wykonania dogłębnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, by uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże porządki często organizujemy również, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy oraz mieszkania.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Odpady takie jak popsute meble, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, fragmenty stolarki okiennej czy sprzęt RTV i AGD nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem samochodu albo przyczepą. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się z reguły raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o legalny recykling zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często świadczą także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu komórki, poddasza lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – nie tylko spalenie

Jeśli stare meble będą przewiezione do PSZOK-u lub podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, nie skończą spopielone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu ich według surowca, z jakiego są wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wykonane, sprowadza się z reguły do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do produkcji nowych szaf, krzeseł bądź półek.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]