Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie usuwanie wirusów ze strony www.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym CMS-em, że ilość sklepów oraz stroninternetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania strony, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Ze strony internetowej wysyłany jest spam? Nie możesz się zalogować? Grafiki na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na witrynie widnieją odnośniki do nieznanych Ci adresów? To tylko parę z popularnych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich przypadkach nieodzowne jest błyskawiczne działanie w celu identyfikacji powodu infekcji, a następnie przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa często wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które codziennie parają się tylko tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerów należy powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie malware ze strony www – szczegółowy przegląd baz danych i plików strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki htaccess i wp-config. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą niebezpieczeństwo kolejnych infekcji. Jeśli długotrwałe zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do spisu zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć też konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest niesłychanie ważne, gdyż odwrócenie wszelkich skutków ataku hakerskiego nie jest gwarancją, że podobny kazus nie nastąpi za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]