Zakładanie trawników w reprezentacyjnych miejscach

Zakładanie trawników w reprezentacyjnych miejscach

Wykonanie trawnika w ogródku nie sprawi nam większych trudności – także, jeśli nasze ogrodnicze umiejętności nie okażą się wystarczające. Problemy z pewnością powstaną jednak, jeśli niezbędne będzie zakładanie trawników o dużej wielkości albo zlokalizowanych w najważniejszych miejscach – między innymi w pobliżu szkół, na placach miast bądź przed ogólnodostępnymi budynkami. Podobne trawniki powinny bowiem poradzić sobie z także bardzo nasiloną eksploatacją oraz świetnie się prezentować. Zakładanie trawników dobrze więc zlecić profesjonalistom oraz zyskać gwarancję, iż rezultaty będą satysfakcjonujące. O czym więc powinniśmy wiedzieć przy poszukiwaniach ekipy oferującej takie usługi?

Zakładanie trawników – ziarno czy darń?

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników wykorzystują dwa rodzaje traw – z darni oraz wysiewu. Oba posiadają odmienne zalety i wady. Te wspomniane na początku wykorzystywane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o małej wielkości. Ich plusy to przede wszystkim bezproblemowy montaż (także na zboczach) oraz natychmiastowo widoczne rezultaty, a także wytrzymałość na niskie temperatury oraz wilgoć. Trawniki z wysiewu będą natomiast dużo mniej kosztowne od tych z rolki (przez co doskonale sprawdzają się w użyciu na sporych powierzchniach) oraz potrzebują mniej pracochłonnej opieki.

Zakładanie trawników – sprzęt oraz kwalifikacje

Jak łatwo stwierdzić, zakładanie sporych trawników w ważnych punktach wymaga sporej wiedzy oraz wykorzystania odpowiednich sprzętów (między innymi koparek lub siewników) oraz materiałów. Dlatego przed tym, jak wybierzemy ofertę konkretnej ekipy, staranie przemyślmy wszelkie za i przeciw. Koniecznie sprawdźmy, jakimi maszynami dysponują jej specjaliści oraz czy mają odpowiednie kwalifikacje. Trafionym wyjściem okaże się też wyszukanie komentarzy na temat firmy w internecie – możliwe, iż ustrzeżemy się w ten sposób niemiłych pomyłek.