Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Stal nierdzewna to jeden z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną gołym okiem warstwę. Chroni ona stal przed negatywnym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do przechowywania sporych ilości ukończonych już preparatów, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wymienione wcześniej właściwości sprawiają, iż zbiorniki stalowe są również znakomitym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki nierdzewne dla sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często stosowane w różnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego materiału. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na takich zasobnikach nie zbiera się osad, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub bakteriami.