Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o planowanych imprezach kulturalnych czy sportowych i godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o pokazach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której ekspresowo odnajdą Centra Informacji Turystycznej, schroniska, motele i hotele oraz muzea i zabytki położone w miastach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Ponadto dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. urok małopolskiego folkloru, atrakcje narciarskie oraz zamek na Wawelu.

Serwis o ciekawych miejscach Małopolski nie zapomina obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze górskie miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. Wyjątkowo przydatna dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego