Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Więcej na temat ciekawych miejsc w Małopolsce na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz trudno odnaleźć się w ogromie informacji o ciekawych atrakcjach oraz bieżących imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce – odwiedź portal przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o wystawach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której ekspresowo odnajdą schroniska młodzieżowe, pensjonaty i hotele, muzea i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Oprócz tego dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi trasy rowerowe, urok parków narodowych i krajobrazowych oraz zamek na Wawelu.

Katalog ambasad i proste rozmówki – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina też o turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych tatrzańskich miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słówka i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego