Likwidacja blizn rogówkowych. Więcej informacji na https://tinyurl.com/ydwblbqx.
Oko to wrażliwy element ciała i błyskawicznie można je uszkodzić. Na skutek przeróżnych urazów mechanicznych czy chorób na powierzchni rogówki tworzą się blizny, które w bardziej lub mniej wpływają na jakość widzenia. Blizny rogówkowe można z powodzeniem usunąć, korzystając z metody laserowej korekty wzroku.
Czego efektem są blizny rogówki?
Rogówka jest wypukłą, zewnętrzną powłoką oka, która je chroni, a przy tym kontroluje sposób, w jaki wiązki światła dostają się do kolejnych warstw. Jest nietransparentna, nieunaczyniona, jak również bardzo sprężysta i chociaż na ogół delikatne jej otarcia leczą się samodzielnie, w wielu przypadkach tworzą się zbliznowacenia, również z powodu naszego niedbalstwa. Co jest przyczyną pojawienia się blizn rogówkowych? Mogą być one najczęściej następstwem urazów mechanicznych np. oparzenia, zadrapania czy skaleczenia, różnych chorób (np. półpaśca) albo dostania się do oka ciała obcego. Jednak blizny rogówki mogą wykształcić się także w efekcie nieostrożnego zakładania soczewek korekcyjnych. Prócz zauważalnego pogorszenia się widzenia, o występowaniu blizn rogówki wskazuje wiele innych symptomów, jak m.in. wrażenie bólu gałki ocznej, nadmierne łzawienie i nabrzmiewanie powiek, zatem jeżeli ich doświadczasz warto czym prędzej pomyśleć o konsultacji z okulistą. Podczas drobiazgowego badania określi on umiejscowienie, rozmiar i głębokość blizn, a także poinformuje o opcjach ich leczenia.
Likwidacja blizn na rogówce – krótki zabieg z zastosowaniem wiązki lasera ekscymerowego
Najpopularniejszą w dzisiejszych czasach procedurą eliminowania blizn na rogówce jest zabieg PTK, wykonywany w dużej liczbie klinik, zajmujących się korektą wad wzroku. Zabieg metodą PTK pozwala na likwidację zarówno blizn w peryferyjnej, jak i centralnej części rogówki. PTK wykorzystuje się również podczas leczenia innych wad tej części oka. Blizny usuwa się poprzez odparowanie przy użyciu wiązki lasera wierzchniej powłoki tkanki rogówki. Ten praktycznie kilkuminutowy zabieg nie wymaga całkowitej anestezji, wystarczy znieczulenie samej gałki ocznej, które aplikuje się specjalnymi kroplami wprost na powierzchnię oka. Po zabiegu przez okres kilku tygodni trzeba słuchać się precyzyjnie poleceń lekarza, nie nadwyrężać oka i regularnie pojawiać się na kontroli w określonym czasie.
Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]