Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Jeśli potrzebujesz aparatu do terapii ultradźwiękowej, koniecznie wejdź na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do zmniejszania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na 2 typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, ścięgien, blizn czy stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie doskonałym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z NFZ – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]