Co warto wiedzieć o leczeniu witaminą C?

Co warto wiedzieć o leczeniu witaminą C?

Leczenie witaminą staje się obecnie popularne. Rosnące zainteresowanie tą metodą bierze się głównie stąd, iż witamina C jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy wytwarzać jej samodzielnie. Musimy więc dostarczyć ją z zewnątrz – w pożywieniu lub za pomocą odpowiednio skomponowanych suplementów. Te ostatnie działają najsilniej, jeśli dostarczymy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć duże znaczenie.

Wlewy witaminy C – wykorzystania

Wiele ludzi jest przekonana, iż wlewy witaminy C pomaga w leczeniu wielu dolegliwości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak zapalenie, stawów choroby autoimmunologiczne czy borelioza. Sporo jest także opinii mówiących, że ta metoda daje bardzo pozytywne skutki, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odmładzać i odpowiednio odżywiać, powodując tym samym szybszą odnowę, jak również likwidować zmiany skórne i przyspieszać zabliźnianie się.

Wlewy z witaminy C – o czym warto wiedzieć?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak każda inna metoda leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Stąd nie wolno przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy być pewni, że wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów onkologicznych, diabetyków i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Wlewy witaminy C powinniśmy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, że podczas zabiegu obecny będzie lekarz.