Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

voigt medica, korekcja wad wzroku kraków, optometrysta kraków

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można skorygować problematyczne i nierzadko groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może poddać się zabiegom korekcjiwad wzroku?

Korekcja wzroku – oddaj się w ręce wykwalifikowanego optometrysty

Do niedawna korekcja wzroku ograniczała się do zakładania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie jaskry, starczowzroczności, dalekowzroczności, jak również szeregu innych chorób. Ogromnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna i mało inwazyjna, a pacjent prędko wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, wybierze odpowiednią procedurę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowsze urządzenia diagnostyczne, więc są w stanie wykryć nawet rzadkie choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także leczeniem innych chorób, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący procedurą przydatną w diagnozowaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej i innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekcja wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi kwestiami, jak np. pozbyciem się kaszaków bądź ciał obcych z oka.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]