Kursy – pierwsza pomoc

Kursy – pierwsza pomoc

W Polsce każdego roku umiera kilka tysięcy osób wyłącznie z tego powodu, że świadkowie zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Reakcją na tak niechlubne statystyki jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego reagowania w momencie zagrożenia życia.

Jak odbyć kurs pierwszej pomocy?

Część kursów pierwszej pomocy można odbyć za pomocą e-learningu. Szkolenia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednak nauka ma charakter bardziej teoretyczny. Zajęcia tradycyjne wykorzystują specjalne fantomy do prowadzenia różnego rodzaju symulacji z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Zagadnienia omawiane w czasie kursu, są uzależnione od wspólnych uzgodnień organizatora z uczestnikami szkoleń. Na pewno, muszą się w nim znaleźć następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także skuteczne wezwanie pomocy. W części praktycznej powinniśmy dowiedzieć się, jak udrożnić drogi oddechowe, tamować krwotoki oraz jakie działania powziąć, w przypadku zasłabnięć czy zawału mięśnia sercowego.