Leczenie kanałowe – dziś to nie boli

Leczenie kanałowe – dziś to nie boli

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym tematem. Dziś natomiast, wykorzystując nowoczesne sprzęty i – w szczególności – skuteczne środki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż leczenie okaże się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, kiedy rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich narzędzi, dzięki czemu dentysta może dostać się do głęboko zlokalizowanych tkanek zęba. Warto przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się też innych, często naprawdę złożonych technologicznie sprzętów. Jakich?

Leczenie kanałowe – sprzęt

Oprócz narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora przed oczami lekarza, ograniczając niemal do zera niebezpieczeństwo wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie również sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji umożliwiają specjalistyczne maszyny elektroniczne – endometry. Oprócz tego stomatolodzy wykorzystują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane przyspieszenie zabiegu i poprawienie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy wiedzieć, że nie we wszystkich sytuacjach jest ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś pełnopłatne. Jeśli jest ono potrzebne, warto wybrać się do stomatologa dysponującego nowoczesnymi akcesoriami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi pacjenci piszą w sieci.