Na czym polega leczenie AMD?

Na czym polega leczenie AMD?

Szczegółowe informacje w temacie zabiegu AMD. Przekonaj się!

AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które dotyka osób starszych i w znacznym stopniu pogarsza jakość widzenia. Obecnie wyspecjalizowane kliniki oferują innowacyjne sposoby korekty wzroku tej dolegliwości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić dawną sprawność.

Leczenie AMD – czy jest wykonalne?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej charakteryzująca się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to właśnie ona powoduje, że nasz wzrok jest wyraźny. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która przejawia się poprzez pogorszenie ostrości wzroku i zaburzenie obrazu. Wyróżniamy postać mokrą oraz suchą tej dolegliwości. AMD dotyka głównie osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia, natomiast etiologia choroby nie została w dalszym ciągu do końca poznana. Przypuszcza się jakkolwiek, iż powodem zwyrodnienia plamki żółtej może być niezdrowy tryb życia – jak np. nadwaga, nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe bądź palenie tytoniu. Kluczowe mogą być też czynniki genetyczne, a także pozostałe choroby współistniejące, takie jak hipertonia lub hiperglikemia. Nowoczesna medycyna wypracowała szczęśliwie efektywne techniki leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD przeprowadza się przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa skutecznie na postać suchą zwyrodnienia.

Zabieg 2RT – czy jest bolesny?

Laser nanosekundowy 2RT wpływa na starzejące się komórki oka i przy tym nie narusza fotoreceptorów siatkówki. Ten sposób leczenia jest pozbawiony ryzyka, a więc może być wykonywany u wielu grup pacjentów zagrożonych uszkodzeniem bądź całkowitą utratą zdolności widzenia. Technologia laserowa mobilizuje komórki do regeneracji i ogranicza zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT polepsza jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne dla pacjenta. Zanim lekarz przystąpi do zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo, a sama praca lasera 2RT trwa tylko parę minut.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]