Meble potrzebne w każdym domu – o stoliku kawowym

Meble potrzebne w każdym domu – o stoliku kawowym

Chcesz kupić stoliki kawowe nowoczesne? Wejdź na stfurniture.com/produkty/meble/stoliki-kawowe/.

Chociaż niekiedy niektórzy projektanci wnętrz niekiedy nie wykorzystują go w aranżacjach, stolik kawowy wciąż jest popularnym meblem, z którego korzysta się w większości naszych domów. Nic w tym dziwnego, ponieważ mebel ten łączy w sobie jednocześnie funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną.

Zadania stolika kawowego

Większą część dnia przebywamy w pokoju dziennym. Tu relaksujemy się, czytamy czasopisma, oglądamy filmy, podejmujemy gości i tu nieraz także spożywamy posiłki. Oczywiste jest zatem, że meble użyte w salonie muszą komponować przestrzeń, która jest przytulna, ale która również umożliwia jej praktyczne użycie. Stolik kawowy, jak podpowiada sama nazwa, służy w głównej mierze jako mebel, na którym stawiamy kubki z herbatą bądź kawą oraz ciasta, wówczas kiedy przyjmujemy gości, ale także gdy odprężamy się z bliskimi. Inne zadanie stolika kawowego to miejsce trzymania małych urządzeń i przedmiotów, po które wciąż sięgamy, np. okularów, telefonu, pilota do TV bądź magazynów, którymi właśnie się zaczytujemy. Jest to również punkt, gdzie można po prostu postawić małe ozdoby, jak misę z suszonymi kwiatami bądź świeczniki.

Designerskie stoliki kawowe – dobierzesz do różnych stylów aranżacji

Pomimo swoich wielu zastosowań stolik kawowy powinien być w pewnym sensie niezauważalny, czyli dobrze wpasowany w plan salonu. Jest to na ogół niski mebel – jego wysokość to zwykle 40 cm, bowiem nie powinien zasłaniać przestrzeni salonu, ale też postawione na nim przedmioty i filiżanki muszą być pod ręką osoby, która ich używa. Nowoczesne designerskie stoliki kawowe wytwarzane w atelier nagradzanych projektantów perfekcyjnie łączą w sobie funkcję użytkową i dekoracyjną. Rozpiętość kształtów tych stolików kawowych sprawia, że nabywca bez problemu trafi na model pasujący do stylu retro, skandynawskiego czy do otwartej przestrzeni loftu. Warto zdecydować się meble rzemieślnicze, wykonane ręcznie z drewna, z zachowaniem najwyższych standardów, co daje gwarancję, że będą nie tylko doskonale się prezentować, ale będą również solidne.

Adres firmy:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]