Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości wywołują jony ujemne, które powstają się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu pozytywnie oddziałują na nasze środowisko i samopoczucie, oczyszczają powietrze oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w wyniku emitowania ogromnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego lub wpływu silnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak drukarki, ekrany czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno uprzemysłowionych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Jonizacja wykorzystywana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala zatrzymać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym papierosowy czy szkodliwe mikroorganizmy i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie ustawicznego osłabienia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w instytucjach publicznych, szpitalach, placówkach oświaty czy biurach, czyli tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.