Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Jeśli potrzebujesz podłóg drewnianych dębowych, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Wszystko gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to startując z rogu pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w domu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]