Akcesoria do alkoholu – co będzie Ci potrzebne?

akcesoria do alkoholu

Domowy wyrób napojów alkoholowych, kiedyś niesłychanie popularny, dziś wraca do łask. Do poszukiwań skłaniają nas nie tylko względy finansowe (nalewki wyprodukowane samodzielnie są znacznie tańsze od tych ze sklepu), ale też skłonność do eksperymentów, możliwość wytworzenia trunków według własnych upodobań oraz satysfakcja jaka płynie ze spożywania swoich alkoholi. Gros osób, które na własną rękę sporządzają domowe napoje, wybiera cydr, nalewki, wino bądź piwo, choć nie brak także amatorów tradycyjnego bimbru. Jednak niezależnie od tego, w jakich trunkach się specjalizujemy, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria.

Które akcesoria do alkoholu są najważniejsze?

Wyrób alkoholu w domu byłby niemożliwy bez naczyń i akcesoriów do fermentacji – specjalnych korków, pojemników, balonów czy rurek. Co więcej, do każdego typu alkoholu potrzebne są inne akcesoria – w przypadku piwa są to na przykład kotły i chłodnice, zaś dla wina – prasa do owoców. Do rozlewania alkoholi nieodzowne są z kolei takie akcesoria jak kapslownica lub korkownica. Na tym jednak wykaz koniecznych akcesoriów się nie zamyka, jako że butelki z napojami trzeba odpowiednio oznakować.

Akcesoria do alkoholu – kapturki termokurczliwe i etykiety na butelki

Etykiety na bimber czy inne domowe alkohole możemy wykonać samodzielnie. Dużo lepiej będą jednak wyglądać butelki z ozdobnymi etykietami na wódkę i zabezpieczającymi korek kapturkami, które możemy zaserwować w trakcie towarzyskich imprez lub bez wahania podarować bliskim w charakterze upominku. Szczególny wariant takich akcesoriów to etykiety weselne, które możemy nakleić nie tylko na własnych trunkach, ale również tych nabytych w sklepie i podkreślić tym sposobem charakter przyjęcia.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]