Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

Katar u niemowląt to dość powszechna, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie spać ani jeść, gdy doskwiera im zalegający katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do powikłań, a po nadkażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w groźniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina przesuwa się po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar staje się zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak można odciągać wydzielinę Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do otworu nosowego, którą następnie uciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Inną metodą jest odciągacz na wdech rodzica. W ostatnich latach bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdziwienie wielu rodziców. Tymczasem jest to znacznie wydajniejsza metoda niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do większości odkurzaczy o sile ssącej 800–1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, należy stosować po uprzednim rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po odciągnięciu kataru powinniśmy zadbać o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa dziecka. Katarek do odkurzacza występuje w 3 wariantach: Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).