Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Problem zanieczyszczenia powietrza trafił już do świadomości zwykłego Polaka i rzadko jest marginalizowany. Obywatela naszego kraju są świadomi, że czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, bezpośrednio oddziałuje na nasze samopoczucie. Póki nie zostaną zastosowane efektywne rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, przykładowo poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od renomowanych producentów

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie pojawienia się znacznego stężenia PM2,5 i PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób płuc podatni są zwłaszcza rezydenci metropolii oraz terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu ograniczyć szkodliwy wpływ pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu cenionych producentów, jak np. Blueair, AirFree bądź GREE, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, zatem nie jest to w tym momencie nowość na rynku. Co istotne, poza filtrowaniem z atmosfery zanieczyszczeń, często posiadają one także inne wartościowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz drobnoustroje

Oczyszczacze powietrza występują w kilku rozmiarach, wobec tego bez problemu kupimy sprzęt najlepsze do danej kubatury pokoju. Są to urządzenia niezbyt duże, toteż bez ograniczeń można przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być przyczyną wielu chorób czy też reakcji alergicznych, a także groźny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym zapewnia lepszy sen. Część urządzeń posiada też detektory alarmujące o obecności CO2. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.