Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

drukarki 3D, 3D drukarka

W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, FDM oraz SLA.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz urządzenia. Oszacowano, iż korzystając z drukarek 3D oraz innych produktów Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas na nią przeznaczony nawet o 90%. Kluczowe założenia pracy rzeczoznawców marki Stratasys to dostarczanie najwyższej klasy drukarek 3D i usług, jak również wsparcie techniczne i merytoryczne. Najlepiej sprzedające się urządzenia asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Drugim liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs dostarcza najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną budową oraz bezproblemową obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można otrzymać tożsame makiety, co jest niezmiernie pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla przemysłu, biznesu, edukacji

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają obszerne zastosowanie w najrozmaitszych branżach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest precyzyjny oraz trwały, a w toku procesu wydruku nie pojawiają się zniekształcenia ani przesunięcia warstw.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]