Gdzie najlepiej sprawdzą się blachy dachowe?

Gdzie najlepiej sprawdzą się blachy dachowe?

Dalsze informacje o blachodachówce.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych oraz wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blachy na dach – charakterystyka oraz zalety

Blacha na dach produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się licznymi zaletami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakieru są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po latach od założenia. Żeby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachy na dach powinno się kupić w sprawdzonych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy budowaniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08