Kiedy stosuje się antenę naziemną?

Kiedy stosuje się antenę naziemną?

Sprawdź, gdzie kupić antenę naziemną, wejdź na www.telmor.pl

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był nieprzydatnym urządzeniem, należy zainwestować też w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz oferują nam producenci, odznaczają się również wyjątkową wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromna oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zamontować. Należy wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na szereg uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]