Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

Sprawdź, gdzie kupić kapsułki do ekspresu Nespresso, wejdź na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych miłośników. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Trieste, Roma, Firenze oraz Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, palonego drewna czy czekolady. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje też polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Chocolate, Carmel, Vanilla i Hazelnut.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają zwykle 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, kiedy klient ma wątpliwości, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Adres firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]