Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Więcej o czapsach skórzanych na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc ochronę dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach przeważnie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie warianty cechuje znacznie niższa cena. Są zatem zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Obszerny wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]