Korzyści ze spożywania soku z kiszonej kapusty i z buraków

Korzyści ze spożywania soku z kiszonej kapusty i z buraków

Chcesz kupić sok z kapusty? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan ponownie powróciły na polskie stoły. Do kapusty i buraków dołączają również inne, do tej pory mniej lubiane warzywa i owoce. Kiedy piszemy o zdrowotnych atutach żywności poddanej fermentacji nie można zapomnieć także o napojach takich jak kombucza, maślanka czy rozmaitego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają łatwo i szybko wprowadzić do naszego ciała substancje potrzebne dla jego właściwego funkcjonowania.

Jakie witaminy zawiera sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie dużo związków oddziałujących pozytywnie na nasze zdrowie. Najważniejszym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, buraków bądź inny kiszonek to też skarbnica witamin. Warta uwagi jest głównie wysoka zawartość witaminy C – już 150 ml tych soków dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy K i P, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Czemu trzeba pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, ze względu na obecność bakterii fermentacji mlekowej pozytywnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Co więcej nagromadzenie witamin usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy szkorbutu, depresji i cukrzycy, a także pomagają poradzić sobie z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki powinny ponadto sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody żołądka lub refluks. Działają one też osłonowo w czasie terapii antybiotykami i pobudzają apetyt.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]