Lampy solne – cechy lecznicze

Lampy solne – cechy lecznicze

Jeśli chcesz zamówić lampę solną himalajską, koniecznie odwiedź tę stronę.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły dużą popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz, zapewniającym przytulną atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści rekonwalescencyjne?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie tylko piękne dekoracje wnętrz, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, wydobytych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, emituje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie bądź kłopoty z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie atrakcyjne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale także możliwe źródło pełnego zdrowia oraz dobrego nastroju.

Adres firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]