Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Zamów lampy solne na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wycieczek po Europie, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest wnętrze. Rzadko jednak są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków służą jako zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale także inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większego trudu dostosujemy je do aranżacji wnętrza, bo są dostępne w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikatowe jak linie papilarne, dlatego że nie ma kamieni o jednakowych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie oszlifowaną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy parający się robieniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. kuli lub walca.

Skąd wynika popularność lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest łagodny i uspokajający, toteż poleca się stosowanie ich ludziom cierpiącym na stres lub bezsenność, bowiem z ich pomocą można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a płaskie bloki z soli himalajskiej używa się w aranżacji mieszkań oraz gastronomii.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]