Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli chcesz kupić listwy drewniane, koniecznie wejdź na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów oraz zabezpieczają dolną część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, by nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie współgra z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]