Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

lonża dla konia, lonża jeździecka

Lonża to przyrząd na co dzień używany w trakcie lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są obecne na rynku? Z czego są wytwarzane te sprzęty i gdzie warto je kupić?

Lonża dla konia – rodzaje i jej zastosowanie

Lonża dla konia to dość długa linka, zazwyczaj mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w czasie lekcji jazdy i treningu umiejętności związanych z utrzymywaniem balansu w siodle, łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy oraz dosiadem. Konia prowadzi się po obrysie koła, zaś lonża jest stosowana do nadzorowania zachowania zwierzęcia. Sprzęt ten wykorzystują też zawodnicy woltyżerki oraz artyści cyrkowi do doskonalenia technik i asekuracji prezentowanych trików. Lonża jest ponadto pomocna przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się także w trakcie treningu bez dżokeja – w takim wypadku jest wykorzystywana do ćwiczenia młodych osobników i zapewnienia im adekwatnej dawki aktywności.

Lonża dla konia – gdzie kupić asortyment od renomowanych firm?

Ogromne spektrum przyrządów jeździeckich znajdziesz w bogato zaopatrzonych sklepach online sprzedających specjalistyczny ekwipunek w rozsądnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia od uznanych producentów – między innymi Harrys Horse, Waldhausen czy Jumptec. Interesuje Cię lonża jeździecka w czarnym, niebieskimlub różowym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade oferuje szeroki wybór produktów, które sprostają wymaganiom nawet najkapryśniejszych miłośników koni. W sklepie obecne są lonże wykonane między innymi z nylonu. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, delikatnego materiału i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]