Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

aparat do masażu limfatycznego, carepump

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz punktu ucisku.

Aparat do drenażu limfatycznego – na obrzęki i nie tylko

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród rękaw naciska na kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację chłonki. Jest multum zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna wśród sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do masażu uciskowego

Dużo opcji zastosowania urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w domu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy drenaż. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz niezbyt ciężkie, w związku z tym bez trudu można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być uprzednio ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. zakrzepica czy stany zapalne, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]