Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

antybakteryjny żel do rąk, mydło antybakteryjne

Na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk może bytować aż 5 milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy oraz pasożyty wywołujące poważne schorzenia. Z tej przyczyny higiena rąk jest absolutnie nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Na co dzień to zadowalający wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w różnych sferach życia. Regularnie używane jest w placówkach służby zdrowia – przychodniach, szpitalach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – zwłaszcza po przyrządzaniu dań z mleka, mięsa (głównie z drobiu) oraz jajek, gdyż te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają też postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]