Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Sprawdź, gdzie nabyć naturalne maski do włosów

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich wygląd negatywnie oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce lub ekstremalne temperatury. Równie szkodliwe jest korzystanie z niewłaściwych kosmetyków, farbowanie, stylizacja przy pomocy prostownicy lub suszarki lub spanie z wilgotnymi włosami. To powoduje, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są duże, możemy do tego wykorzystać odżywkę. Nierzadko jednak ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów odbudowują znacznie intensywniej niż zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej również chronią włosy. Specjaliści często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowę nawet krańcowo wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Żeby dotarły w głąb komórek skóry i włosów, trzeba je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, zaleca się używać ich nie częściej niż raz na tydzień.

Naturalne maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie stanu włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, pojedyncze składniki mogą być dobrane tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak różnego typu olejki, keratyna czy silikony. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]