Płytki elewacyjne – ozdób nimi pokój lub elewację budynku

Płytki elewacyjne – ozdób nimi pokój lub elewację budynku

Klinkierem określamy typ cegły dekoracyjnej, która może być umieszczana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie są jego właściwości i dlaczego jest obecnie tak chętnie stosowana w pracach wykończeniowych?

Jakie zalety posiada klinkier elewacyjny?

Klinkier to nic innego jak wypalane w bardzo wysokich temperaturach płytki ceglane, które charakteryzują się dużą odpornością na zawilgocenie czy uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od dziesięcioleci znajdują zastosowanie jako element wykończeniowy mieszkań i domów – mogą służyć między innymi jako cegła na komin lub wewnętrzne płytki elewacyjne. Cegła dekoracyjna jest używana też na podokienniki, naroża, cokoły oraz pozostałe części budynków i doskonale zdaje egzamin zarówno w przypadku domów wzniesionych w nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce.
Elewacja klinkierowa wygląda bardzo elegancko i jest niepodatna na negatywne czynniki atmosferyczne – niską temperaturę, promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg. Klinkier elewacyjny utrzymuje się więc przez lata w znakomitym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru posiadają jeszcze inne atuty – użycie naturalnego surowca powoduje, że są one antyalergiczne i niepodatne na działanie grzybów.

Płytki klinkierowe wewnętrzne i klinkier na elewację

Użyta na ścianie zewnętrznej domu cegła dekoracyjna nada budynkowi wyjątkowego charakteru i odróżni go od innych. Z kolei klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja wyeksponuje styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – idealnie będzie pasować do wnętrz wzorowanych na industrialnych loftów. Wysokiej jakości płytki ceglane można kupić w wielu składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.