Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Szukasz okiennic shutters? Odwiedź tę stronę.

Urządzając wnętrza, z rzadka przeznacza się dużo czasu na okna. Zazwyczaj wybiera się standardowe rozwiązanie, czyli firanki i zasłony, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało znane w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego wykonywane są shuttersy

Najważniejszą cechą shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, tym samym można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, a także z listw drewnianych. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się głównie na oknach, jakkolwiek świetnie sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale gros osób z pewnością widziało je w telewizji czy w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej oraz w Australii.

Dekoracyjne okiennice typu shutters nadają wnętrzom nader ciekawy wygląd

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie się prezentują, lecz mają też praktyczne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować użycie padającego światła: w gorące dni ograniczać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i można założyć je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nadzwyczaj wytworny wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość nieruchomości. Trzeba również zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez pomocy żyłek, co rodzice małych dzieci lub posiadacze psotliwych psów i kotów, które rozerwać wystające żyłki, uznają zapewne za spory atut.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]