Sprzedaż polskiego węgla

Sprzedaż polskiego węgla

Polski węgiel i jego promocja w kraju i za granicą

Przez wzgląd na coraz to nowsze wyzwania związane z potrzebą rywalizowania na polskim rynku z węglem sprowadzanym z zagranicy, Południowy Koncern Węglowy S.A. zapoczątkował politykę wzmacniania wizerunku węgla pochodzącego z Polski.

Węgiel – kamienny, brunatny, ekogroszek

Węgiel jest popularnie używanym paliwem, a jego wartość opałowa zależy od zawartości np. wody. Węgiel jest nieodnawialnym źródłem energii. Największe złoża węgla kamiennego zlokalizowane są w Chinach, w USA, Indiach, RPA oraz w Australii i na Ukrainie.

Węgiel wydobywany w Polsce

Jeżeli chodzi o wydobycie substancji, jaką jest węgiel w Polsce, to jego źródłem pozostaje Górny Śląsk i Lubelszczyzna. Lokalni dystrybutorzy oferują takie rodzaje węgla, jak:

  • Węgiel typu “Gruby I” i “Orzech” – to rodzaje o najwyższej kaloryczności i jednocześnie najmniejszej ilości odpadów pozostających po ich spalaniu, dlatego są powszechnie używane w celu ogrzewania gospodarstw domowych
  • Węgiel Groszek – drobny węgiel, którego spalanie następuje w specjalnych kotłach retortowych, które wyposażone są w automatyczne podajniki węgla, co stanowi ich główną zaletę
  • Miał – wykorzystywany w elektrociepłowniach i elektrowniach, przez wzgląd na jego niską cenę.