Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Chcesz nabyć środki do dezynfekcji powierzchni? Koniecznie odwiedź tę stronę

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają zachować czystość przeróżnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są używane? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków dezynfekujących zazwyczaj znajdziemy chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, jak również sporo innych komponentów. Do często stosowanych środków należą oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz żele.

Środki do dezynfekcji powierzchni – zastosowanie

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, blatów, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, sztućców, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]