Stratasys, Makerbot, Formlabs – co oferuje dystrybutor drukarek 3D?

Stratasys, Makerbot, Formlabs – co oferuje dystrybutor drukarek 3D?

Cadxpert - zobaczcie co może wam zaproponować.

Jednym z pierwszych na polskim rynku podmiotów, który rozpowszechnia technologię druku 3D jest CadXpert. Najważniejszym obszarem działalności CadXpert jest sklep online, który w swojej ofercie ma narzędzia do druku przestrzennego: skanery 3D i drukarki 3D. Następnym filarem są usługi: projektowanie 3D, drukowanie 3D oraz skanowanie 3D, a także możliwość zakupu oprogramowania CAD/CAM/CAE. Dostępne w ofercie sklepu drukarki 3D pracują w oparciu o 3 technologie: SLA, FDM i PolyJet, a usługi druku 3D są wykonywane w technologiach PolyJet, DMLS, FDM i SLA, SLS.

CadXpert – dystrybutor profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D

CadXpert to autoryzowany dystrybutor marki Stratasys, jak również jedyny dystrybutor drukarek 3D MakerBots oraz sprzętu marki Formlabs. Posiada największą w Polsce ofertę przyrządów do drukowania przestrzennego – kilkanaście propozycji skanerów 3D i przeszło dwadzieścia modeli drukarek 3D. Co więcej CadXpert oferuje szeroki katalog materiałów do druku 3D – ponad 50 produktów, w tym także tworzywa specjalistyczne, jak np.: Nylon 12 CF, Ultem 1010 oraz pozostałe (inżynieryjne, biokompatybilne, dentystyczne, elastyczne itd.). Oprócz akcesoriów oraz materiałów eksploatacyjnych firma CadXpert oferuje też filamenty, żywice fotopolimerowe i inne materiały używane do druku 3D.

Specjalistyczne oraz biurkowe drukarki 3D

Oferta CadXpert jest adresowana zarówno do przedsiębiorców, profesjonalistów i przedstawicieli różnych sektorów (urządzenia firmy Stratasys), jak i użytkowników prywatnych, nieprofesjonalnych (drukarki 3D na biurko firmy MakerBot). Firma CadXpert prowadzi sklep internetowy, posiada również showroom zlokalizowany w Krakowie. Każdy, kto potrzebuje skonsultować z ekspertami możliwości technologiczne konkretnego aparatu z oferty sklepu, swój projekt lub jest po prostu zaciekawiony procesem wydruku 3D, może zajrzeć do krakowskiego showroomu. CadXpert gwarantuje też szeroką obsługę posprzedażową: serwis (w tym również pogwarancyjny), wsparcie merytoryczne i techniczne czy przeszkolenie z obsługi zakupionych sprzętów.

Tanie drukarki 3D – na kieszeń małych i średnich firm

Jaką wysokość osiągają koszty urządzeń do druku przestrzennego – drukarek i skanerów 3D? Już niewielka albo średniej wielkości firma może kupić profesjonalny skaner bądź drukarkę 3D. Inwestycja w profesjonalne urządzenie do druku przestrzennego błyskawicznie się zwróci – w obrębie sektorów, jak m.in. motoryzacja, medycyna, odlewnictwo oraz stomatologia, własnoręczne prototypowanie i drukowanie, a nie zlecanie tych czynności, będzie znaczną oszczędnością dla budżetu przedsiębiorstwa.
Rynek narzędzi do druku przestrzennego dynamicznie się rozwija – wraz z postępem idą pionierskie technologie oraz możliwości, na które niegdyś mogły sobie pozwolić tylko ogromne koncerny. Współcześnie – dzięki obniżeniu cen drukarek 3D oraz materiałów do druku 3D – dostęp do nich mają też mniejsze firmy, te ze znacznie skromniejszym budżetem. Z miesiąca na miesiąc spada koszt sporządzania części prototypowanych, drukowanych przy pomocy urządzeń addytywnych, bowiem narzędzia do drukowania przestrzennego są stale ulepszane i rozwijane. Zainwestowanie w specjalistyczne urządzenie do druku przestrzennego ma wiele zalet, do najważniejszych z nich zaliczyć należy zmniejszenie kosztów oraz przyspieszenie procesu produkcji.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]