Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

Jeśli szukasz butów jeździeckich, koniecznie wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jazda konna z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli dostrzega się spore walory tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich układu mięśniowego, poprawienie kondycji, jak również trening właściwej postawy. Oprócz tego ma zbawiennie wpływa na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, redukuje stres oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Aby jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy odpowiednio dobrać strój i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie części albo całej nogi

Rozróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze sięgają nieco powyżej kostki – są więc o wiele krótsze. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające za kolano. Dzięki temu gwarantują osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając zagrożenie powstawania sińców czy otarć. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jednakże kupując je powinno się pamiętać o tym, by wyekwipować się również w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z czego są wytwarzane buty do jazdy konnej?

wybierając buty do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnych zamienników. Skóra jest z pewnością droga, jednak warto się ją wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz umiejętność dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Rekomendowane są zwłaszcza buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybciej zyskuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca wypada nieznacznie gorzej, jednak jej niewygórowana cena jest sporą plusem.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]